Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme

1-677-124-44227

184 MAIN COLLINS STREET WEST VICTORIA 8007

FOLLOW US ON INSTAGRAM
Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies
Top

Czym się zajmujemy?

Eventy są tym co bardzo lubimy, ponieważ jest to coś innego, co lubią ludzie, w takich miejscach możemy poznać nowe osoby, które możemy zachęcić do uprawiania sportu

TRENINGI personalne i grupowe

Klimat na słowni sprzyja ciężkiej pracy nad sobą. Ważnym jest, aby treningi odbywały się regularnie i były dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego podopiecznego, dlatego do każdego podopiecznego podchodzimy w sposób indywidualny i w tym pomagają treningi personalne. Trener musi motywować, służyć radą i pomocą. Są również w Szczecińskim, Centrum takie dni, gdy podopieczni wspólnie się spotykają celem porównania postępów i wspólnego wykonania trening. Uważamy, że takie spotkania są bardzo pouczające dla trenerów jak i podopiecznych (naszym podopiecznym może być każdy: zawodnik, zawodnik-amator czy zwykły Kowalski).

Projekt PRZEMIANA

Głównym celem powstania Centrum, była chęć pomagania ludziom w zmianie ich życia i pokazaniu, że wiele można zmienić jeśli się chce.

Etapy projektu Przemiana:

 • Ogłoszenie naboru
 • Przyjmowanie zgłoszeń od osób, które źle czują się w swoim ciele, ale co ważne, które są gotowe by to zmienić.
 • Analiza wszystkich zgłoszeń
 • Wybór osób, które wezmą udział w projekcie
 • Przemiana polegająca na: treningach, przeprowadzeniu specjalistycznych badań, dostarczeniu posiłków i odzieży sportowej, organizacja wypraw w celu przywrócenia aktywnego i zdrowego trybu życia
 • Wspieranie podopiecznych i analiza wyników

Przemian, które dokonały się w SCTP jest już coraz więcej i niekoniecznie tylko osób biorących udział w projekcie. Nie chcemy na tym poprzestawać i obecnie jesteśmy w trakcie przygotowań do przeprowadzenia kolejnej edycji projektu Przemiana.
Z roku na rok udaje nam się dokonać przemiany coraz większej liczby osób, co nas bardzo cieszy. W latach 2015-2017 sponsorami przemiany Byli Decathlon Ustowo, Light Menu, Serwis Mobil Sp. z o.o., Pogotowie lokatorskie Szczecin, jak i osoby prywatne.

Spiningi

W naszym Centrum kilka razy w tygodniu zaczynając od roku 2016 organizowane są spinningi. Na tego rodzaju treningi przychodzą zarówno osoby, które mają dużo wspólnego ze sportem, ale również osoby, które chcą taką przygodę zacząć lub traktują spinning jako formę rekreacji.. Członkowie Klubu Rowerowego Gryfus mieli dedykowane dla siebie treningi, które pomagały, aby forma nie spadała, szczególnie w okresie zimowym

Bardzo nas cieszy, że dostajemy informacje, że forma osób, które u nas ćwiczą rośnie i osoby te odnoszą sukcesy na zawodach. Jest to bardzo budujące ponieważ działamy dla satysfakcji.

Organizujemy, także spinningi rodzinne, na których już najmłodsi członkowie rodzin zaczynają obcować ze sportem.
Treningów spinningowych jest u nas coraz więcej ponieważ zainteresowanie stale rośnie. Mamy największą salę spinningową w Szczecinie, jednak potrzeby są dużo większe, ponieważ lista rezerwowa jest długa.

Ważne jest to, że treningi są u nas darmowe i dlatego są one dla każdego. Od początku istnienia Centrum spinningi ewoluowały. Zdarzają się wydarzenia specjalne. Jednym z takich wydarzeń/eventów była: „Rowerowa bitwa gangów rowerowych”. Uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy, podział odbył się poprzez losowanie, każda grupa miała kapitana, który nadawał rytm i przewodził w bitwie. Uczestnicy byli poprzebierani, wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach, które można obejrzeć poniżej. Była to doskonała zabawa, ale także trening, z elementami współzawodnictwa.

Wydarzenia / Eventy

Eventy są tym co bardzo lubimy, ponieważ jest to coś innego, co lubią ludzie, w takich miejscach możemy poznać nowe osoby, które możemy zachęcić do uprawiania sportu

 • Bicie Rekordu Polski w kategorii: „Największa lekcja spinningu”.

Z okazji 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowiliśmy pobić Rekord Polski, a przy tej okazji Zebrać pieniądze na rzecz Orkiestry Jurka Owsiaka, jak i również propagować wśród Szczecinian spinning oraz pokazać jakie korzyści niesie za sobą ten rodzaj treningu.
To było ogromne wydarzenie, ogrom przygotowań, ale udało się i 14 stycznia 2018 roku spotkaliśmy się na Szczecińskiej Łasztowni. Blisko 300 uczestników spinningowego Rekordu Polski zostało podzielonych na dwie grupy. W ten sposób przeprowadziliśmy dwie próby pobicia rekordu. Jako oficjalny wynik rekordu (143 osoby jednocześnie uczestniczące w lekcji spinningu) uznano wynik z jednej z tych prób.
Inspiracją do ustanowienia rekordu było pokazanie tego, że spinning to dyscyplina sportu, która zyskuje coraz więcej zwolenników – nie tylko w Szczecinie, ale i w całej Polsce. W wielu Szczecińskich siłowniach z kolei, regularnie odbywają się już zajęcia ze spinningu, tak więc poprzez organizację spinningowego Rekordu Polski chcieliśmy zachęcić ludzi do tego rodzaju aktywności sportowej. Stąd też zrodził się pomysł na przeprowadzenie największej w Polsce lekcji spinningu.

Rekord Polski został pobity relację można przeczytać na stronie internetowej Biura Rekordów pod adresem:
https://biurorekordow.pl/najwieksza-lekcja-spinningu/

Film jak wyglądało bicie rekordu można zobaczyć poniżej:

 • Dzień Kobiet
  To już tradycja, że 8 marca spotykamy się w Szczecińskim Centrum, aby przeprowadzić spinning w którym udział biorą same Panie. W tym roku jednak poszliśmy o krok dalej i niespodzianką dla kobiet był wykład, który miał pomóc w zdobyciu wiedzy dotyczącej diety. Co i jak powinniśmy jeść a czego powinniśmy się wystrzegać. Była również mowa o rodzajach treningu. Rozmawialiśmy również o obliczaniu zapotrzebowania dziennego na ilość kalorii. Po wykładzie odbył się spinning w rytmach tanecznej muzyki, następnie Krzysztof zaprezentował jak szybko można przygotować kurczaka i że nie trzeba
 • Urodziny Decathlon Szczecin Ustowo
  SCTP świętowało razem z uczestnikami przemiany na urodzinach sponsora. Była zabawa, były rozmowy, były ćwiczenia, były zdjęcia, były podziękowania, były prezenty, puchary, tort, obiad a na koniec basen.
 • Wyprawa rowerowa do Strzegomia
  Bo wyzwania to nasza specjalność, dlatego postanowiliśmy wybrać się ze Szczecina do Strzegomia na rowerach, w nogach 400 km
 • Event z Decathlon Ustowo
  Bo nie zawsze jesteśmy u siebie, czasem jesteśmy gdzieś gościnnie. Event na świeżym powietrzu pod Decathlonem, polegał na wspólnym treningu na świeżym powietrzu. Można się było wiele nauczyć, było również mnóstwo konkursów.